Choinki z gałązką PE

Choinki, których gałązki są wykonane z polietylenu (PE) są popularnym wyborem na rynku. Jest tak dlatego, że za stosunkowo niewielki koszt klienci otrzymują choinki, które wyglądają bardzo realistycznie, a przy tym są piękne i trwałe. 

Gałązki PE – trwały i ekologiczny materiał

Gałązki PE wykonuje się na wtryskarkach, w formie jednolitego odlewu. Przez to, że są odporne na odkształcenia, zmiany temperatur i wilgoć, dają się bardzo łatwo modelować. Przez to powstają bardzo realistyczne igły, które na pierwszy rzut oka są nie do odróżnienia od prawdziwych drzew, np. sosny. Można uzyskiwać różne kolory gałązek PE od soczystej zieleni po igły pokryte sztucznym śniegiem lub całkowicie białe czy czerwone. Igły są miękkie i przyjemne w dotyku – nie ma zatem mowy o skaleczeniu. To ułatwia ozdabianie choinki, także dzieciom, dla których to przecież szczególna frajda. Dodatkowo – gałązki PE są bardzo gęste i puszyste. Dzieje się tak dlatego, że igły powstają z aż trzech warstw folii PE.

W jakich rodzajach występują choinki z gałązką PE?

Choinki z gałązkami PE występują w wielu wariantach, zarówno pod względem rozmiaru jak i zastosowanych dodatków. Do wyboru są modele na pniu, ze sztucznym śniegiem lub lodem, z dodatkiem prawdziwych szyszek lub dodatkowego oświetlenia.

Przykładowe ceny naszych choinek

130,00 249,00 
118,00 149,00 
110,00 199,00 
53,00 

Choinki sztuczne

Sosna z gałązką PE

155,00 492,00 

Tipsy z włókna technicznego

Gałęzie PE trzeba jeszcze odpowiednio przymocować. Częstą praktyką jest stosowanie zwykłego drutu. Możesz jednak wybrać modele lepszej jakości. Bardzo dobrym, wysokogatunkowym materiałem do łączenia tipsów PE i PVC do szkieletu choinki jest włókno techniczne. Powstałe z niego nici świetnie nadają się do łączenia tipsów. To rozwiązanie nie tylko bardziej estetyczne – choinka zyskuje na autentyczności, ale także montaż choinki jest wtedy prostszy i bezpieczniejszy. Sposób mocowania gałęzi zależy oczywiście od konkretnego modelu. Są takie, w których gałązki zamocowane są na stałe i rozkładają się same.

SnapTREE dla łatwiejszego rozkładania choinek

Skoro mowa o składaniu choinki, technologia, która znacząco ułatwia rozkładanie jej pędów to SnapTREE. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, gałązki w zasadzie rozkładają się same, pod wpływem grawitacji. Wystarczy postawić choinkę na stojaku, a gałązki opadną do odpowiedniego poziomu. To bardzo ułatwia rozkładanie choinki na święta, zdobienie jej, ale także składanie i przechowywanie w kartonie. Nie trzeba się wysilać i nadmienię naginać gałązki, które z czasem uległyby uszkodzeniu.

Choinki z IntegralLED świecą same

Jeśli blask choinki, takiej jak diamentowa sosna, nie wystarcza, możesz ją ozdobić lampkami. Niektóre modele z gałązkami PE mają już fabrycznie wbudowane lampki dzięki funkcji – IntegralLED. Nie jest to zwykłe nałożenie sznurów światełek na choinkę. Lampki są umieszczone dyskretnie i równomiernie na poszczególnych pędach, a przewody są schowane aby nie utrudniały dekoracji. IntegralLED jest montowany ręcznie przy każdy egzemplarzu choinki wyposażonej w tą funkcję. 

Montaż i prezentacja sztucznych choinek